Ketvirtadienis
2012-11-22 15:07:44 | Dainius
Pamaldos prasidės 19.00 val. ŠV. JONŲ BAŽNYČIOJE (įėjimas į bažnyčią nuo Pilies g. pusės).
Programa:
- bendra malda pagal Taizé brolių tradicijas;
- bendravimas ir bendruomenių susipažinimas prieš bendrą piligriminę kelionę į Romą - informacijos apie važiuojančias grupes pasidalinimas;
renginio pabaigoje - agapė.
Laukiame Jūsų!
Giesmių repeticija tą pačią dieną 18.00 val.

Zapraszamy na wspólną modlitwę wileńskich parafii i kościołów w duchu Taizé, która odbędzie się 6 grudnia w kościele św. Janów przy ul. Šv. Jono (Świętojańska) 12. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.00. Próba chóru tego samego dnia o godz. 18.00.
Program:
- modlitwa;
- zapoznanie się z innymi grupkami z Wilna przygotowującymi do spotkania w Rzymie;
- udzielenie informacji o grupkach przygotowań;
- po zakończeniu - czas na rozmowę przy herbacie i ciastku :)
Czekamy na Was!
2011-10-21 23:04:53 | Dainius
Emausas yra jaunimo ir jaunų suaugusiųjų susitikimų ciklas. Atvirumas. Draugystė. Mokymai. Malda. Tarnystė. Džiaugsmas. Pasidalinimas. Laukiame visų pirmadieniais 17 val. Šventaragio 4, Vilnius.
2010-03-19 06:50:30 | Justinas
Vėl savanoriaujame!!!
Taigi kviečiame kelias valandas praleisti paprastai: lankysime senolius gyvenančius Gerontologijos centre. Pagiedosim kartu, pasišnekėsim, pagrosim ir paskaitysim poezijos. Svarbu paprastas buvimas kartu.
renkamės kovo 27d. šeštadienį 14.30 h Kudirkos aikštėje (prie Vilniaus stotelės) ir kartu važiuojame lankyti senolių.

SAVANORYSTĖ VEŽA! :)
Galima pasikviesti draugu :)

Pora Tavo valandu gali suteikti tikro džiaugsmo kitiems!
2010-02-02 13:15:37 | Justinas

Pasakoja Taizé brolis Marek (Poznanietis, šešiasdešimtmetis brolis Marek buvo pirmasis lenkas įsiliejęs į ekumeninę Taizé brolių bendruomenę)


8 tūkstančiai jaunų europiečių dalyvavo Vilniuje vykusiame trijų dienų „Pasitikėjimo piligrimystės žemėje“ etape. Didžiausią susitikime dalyvavusio jaunimo dalį sudarė dalyviai iš visos Lietuvos, antri pagal skaitlingumą buvo lenkai (apie 1600 asmenų). Taip pat gausios buvo baltarusių (500 asmenų), ukrainiečių (400 asmenų) ir latvių grupės. Jaunimas buvo priimtas 30-tyje sostinės ir jos apylinkių parapijų, visi be išimties šeimose.

Šeštadienio ir sekmadienio rytus dalyviai praleido juos priėmusiose parapijose. Tuo tarpu vidurdienį ir vakare susirinko į keturias bažnyčias Vilniaus centre. Viena iš šių šventovių paliko ypatingai didelį įspūdį. Tai Pranciškonų konventualų bažnyčia, dar atstatinėjama, kaip čia dažnai sakoma, turinti savyje senų laikų pėdsakų.

Labai svarbūs buvo teminiai susitikimai. Lietuviai paruošė 18 tokių susitikimų, taigi buvo iš ko pasirinkti. Pavyzdžiui penktadienio ir šeštadienio popietę į katedrą susirinko keli šimtai asmenų, kad susimąstytų apie tai kaip atrasti savo pašaukimą ir kaip atsakyti į Dievo kvietimą. Buvo ir kitų temų, pavyzdžiui KGB muziejuje, vyko susitikimas ir pašnekesys su asmenimis, kurie galėjo papasakoti apie komunistinius laikus, kuomet bažnyčia čia patyrė daug išbandymų. Taip pat vyko įdomus susitikimas naujausios Lietuvos istorijos tema skambiu pavadinimu „Mūsų istorija – tragedija ar stiprybė?“.

Nepaprastai svetingai visus priėmė Vilniaus arkivyskupas, kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Jis dalyvavo daugelyje pamaldų. Labai šiltai sveikino pirmąją dieną atvykstančius dalyvius skirtingomis kalbomis: lietuviškai, lenkiškai, baltarusiškai, rusiškai, angliškai. Dėka to, jau nuo pirmųjų akimirkų visi čia jautėsi svetingai priimti.

Nepaprastas buvo ir jaunų žmonių įsitraukimas parapijose ir jaunimo sielovados centre. Tai jie, dirbdami nuo 2008 m. spalio mėnesio, paruošė viską tinkamam savo bendraamžių priėmimui. Galima sakyti, kad viskas buvo suorganizuota tobulai. Kiekvienoje vietoje buvo daug informacijos, tame tarpe ir didžiuliai plakatai informuojantys apie pamaldų ir teminių susitikimų vietas. Labai simpatiška bendro valgymo vieta. Suorganizuota ji buvo prie Vilnelės, gražiame parke, specialiai pritaikytame valgio dalinimui. Buvo nuostabus, šiltas ir saulėtas oras, todėl gražiai atrodė bendrų pietų ir vakarienės akimirkos.

Mūsų apmąstymų ir pakalbių tiek parapijose, tiek pasidalijimų grupelėse ir meditacijos metu centre buvo Kristus, susitikimas su prisikėlusiuoju iš numirusių. Nuo šio susitikimo – sakėme sau – viskas prasideda ir gali tapti nauja. Turime viltį, kad po šio susitikimo link savo valstybių ir namų išvažiuoja jaunimas su žinia, kad Kristus yra su jais, jie nėra vieni, jis lydi juos netgi sudėtingiausiose situacijose.

Taizé brolis Marek
2009/05/07
2010-01-15 15:58:20 | Justinas
Sveiki Vyrai, keliaukim visi kartu į Baltriškes, į vaikinų savaitgalį! Žemiau - Brolių laiškas - kvietimas.
Visi ketinantys keliauti važiuokime kartu - žada būti autobusas :) Nepamirškit užsiregistruoti! Apie ketinimą važiuoti parašykite čia: eimintas@gmail.com
8692 49 078 - detalesnė informacija (Eimintas :)


Nuo vasario 19 d. 18.00 val. iki 21 d. 15.00 val.

Prašome pasiimti maisto penktadienio vakarienei
Dalyvio auka – 20 lt
Registracija nuo sausio 15 d. šiame puslapyje.

Tu esi priimtas į religinę bendruomenę, kurie tau padės atrasti Dievą.

Tu įsipareigoji gyventi pagal bendruomenės ritmą ir dalyvauti visoje veikloje

Mes gyvensime kaip didelė šeima. Tu įsipareigoji tarnystei ir darbui. Tu bendrausi ne tik su savo draugais, bet galėsi susitikti su jaunuoliais iš kitų šalių. Tu turėsi gerbti poilsio ir ramybės valandas.

Mes prašome, kad nesivežtum Mp3 grotuvų, CD ausinių ir nešiojamų kompiuterių ir alkoholinių gėrimų :)

Tu turi pasiimti savo miegmaišį, darbo drabužius, patogius batus, savo Naująjį Testamentą ir užrašų knygutę.


Visi keliaujantys į vaikinų savaitgalį susitinkame Jonų bažnyčioje, vasario 4 d., 19 val. - pasitarsim apie kelionę ir vieni kitus geriau pažinsim!
Surask mus Facebook
Paskutinės Naujienos
Nuotraukos