Savanorystė

Kalėdinė pyragų akcija: su kaip niekad daug vilties

2014-11-24 10:12:11 | Dainius
Viskas prasidėjo prieš septynis metus. Tada Taizé bendruomenės žiemos susitikimas vyko Briuselyje. Tuometinis kelionės organizatorius iš Vilnius sugalvojo, kad į piligrimystę išsiruošiančiam jaunimui dera susipažinti dar prieš kelionę. Panašiai kaip ir daugelyje pirmo kurso studentų vakaronių, Kalėdinės pyragų akcijos organizatoriai ir savanoriai „susicementavo“ ir šiemet akciją rengia jau septintą kartą.

Kaip ir kiekvienais metais, savanoriai kartu kepa pyragus, o kitą dieną juos dalina Vinco Kudirkos aikštėje, Vilniuje. Svarbiausias šios pastraipos žodis – „dalina“. Mat Kalėdinės pyragų akcijos idėja yra pasidalinti gabalėliu pyrago, kuris praeivio dieną gali praskaidrinti, pasaldinti, net jeigu šis ir negali paaukoti kelių litų. Kalėdinių nykštukų kepurėlėmis pasipuošę savanoriai aukas kiekvienais metais renka vis kitai organizacijai. Pernai akcijos draugais buvo Vilniaus Antakalnio vaikų socialinės globos namai.

Šiemet Kalėdinės pyragų akcijos surinkta aukas priims Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Šią bendruomenę vienija šimtai įvairią negalią turinčių žmonių, kurie Kalėdų proga turėtų gauti simbolinę dovanėlę – saują šokoladinių saldainių ar nedidelę smulkmenėlę.

Prie Kalėdinės pyragų akcijos prisidėti gali kiekvienas norintis ir tai padaryti galima trimis būdais:
• iškepti pyragą ir jį gruodžio 7 dieną atnešti Vinco Kudirkos aikštėje dirbantiems savanoriams. Tavo pyragą po gabalėlį padalinsime praeiviams;
• prisijungti prie šaunios savanorių komandos, kuri pyragus keps gruodžio 6 dieną Labdaros ir paramos fondo „Ekklesia“ valgykloje. Ji yra Gerovės gatvėje, 26, Naujojoje Vilnioje;
• Praeinant gatve į akcijos savanorių – nykštukų dėžutes įmesti kelis litus, kurie pasieks „Vilties“ narius.

Daryti gerus darbus yra paprasta kaip lupti obuolius obuolių pyragui. Jei netikit, kviečiame išbandyti!

Nori prisidėti prie akcijos? Savanoriauk!
Registruokis spausdamas čia.
Sek naujienas Facebook puslapyje.
Naujas komentaras
Surask mus Facebook
Paskutinės Naujienos
Nuotraukos